Hazır Malzeme İle Kolay Pasta Yapımı

 • FavoriteLoadingDeftere Ekle
  Zeynep Akidilerdem
  Hazır Malzeme İle Kolay Pasta Yapımı
  6-8
  kişilik
  15
  dakika
  Malzemeler

  1 paket kedi dili (benim 24 adet vardı)
  1 paket hazır pasta kreması+tarif miktarı süt

  ISLATMAK İÇİN: (tercihe göre)

  1 paket 3 ü bir arada kahve
  veya sadece sütte kullanabilir

  Yapılışı

  Bugün kızım okula gitmeden pasta siparişi verse de çok yaratıcı olmadığım bir günde olduğumdan işin kolayına kaçtım sanırım. Bahar temizliği behar yorgunluğu derken çok uğraşamayacağımı biliyordum. Evde kedi dili bisküvim vardı marketten birde pasta kreması alınca pişirmeden uğraşmadan mis gibi pastam oldu. Ben baton kalıp kullandım, siz isterseniz yuvarlak kalıp veya borcam da da yapabilirsiniz. Ben kedi dili kullandığım için süslemeyi de tiramisu gibi yaptım siz tercihe göre yapabilirsiniz…
  Kremayı kutuda ki tarife göre soğuk süt ile hazırlayalım. Kahveyi 1 bardak ılık su ile karıştırıp kolaylık olsun diye geniş bir tabağa alalım. Kullanacağımız kalıbı ters çevireceksek streç ile kaplayalım. Alt tabana 1-2 kaşık (kalıbın büyüklüğüne göre, normal süsleme yapacaksanız kullanmayabilirsiniz) krema yayalım. Kedi dillerini kahveye hızlıca batırıp çıkartalım ki çok yumuşayarak dağılmasın ve kremanın üzerine sırayla dizelim. Bu şekilde bir sıra kedi dili bir sıra krema sürerek pastamızı tamamlayalım. En az 3-4 saat buzdolabında bekletelim. Kalıptan ters çevirerek çıkardığımız pastayı istediğimiz şekilde süsleyerek servis edebilirsiniz…Afiyet olsun.

  hazır-malzeme-ile-kolay-pasta-yapımı.1 hazır-malzeme-ile-kolay-pasta-yapımı.2 hazır-malzeme-ile-kolay-pasta-yapımı.3 hazır-malzeme-ile-kolay-pasta-yapımı.4 hazır-malzeme-ile-kolay-pasta-yapımı.5 hazır-malzeme-ile-kolay-pasta-yapımı.6 hazır-malzeme-ile-kolay-pasta-yapımı.7 hazır-malzeme-ile-kolay-pasta-yapımı.8 hazır-malzeme-ile-kolay-pasta-yapımı.9 hazır-malzeme-ile-kolay-pasta-yapımı.10 hazır-malzeme-ile-kolay-pasta-yapımı.11 hazır-malzeme-ile-kolay-pasta-yapımı.

Filmizle76.com